Szkło budowlane

Szkło ma wyjątkowe walory użytkowe oraz estetyczne, dzięki czemu idealnie komponuje się z różnego rodzaju materiałami. Zastosowanie szkła jest wyśmienitym rozwiązaniem w przypadku braku miejsca na drewniane elementy. Doskonale komponuje się nie tylko z glazurą, ale również z kamieniem, czy tynkiem. Szkło jest elementem nie tylko dekoracyjnym, ale również konstrukcyjnym.

Szkło budowlane to idealny materiał stosowany w budownictwie na podstawie norm i przepisów prawa.
Nasze wyroby oznaczone są europejskim symbolem CE, który daje gwarancję produktu względem oceny zgodności z normą oraz europejską aprobatą techniczną.

W ofercie posiadamy szeroki wybór szkła budowlanego, wytwarzanego metodą przetwórstwa: bezpieczne szkło hartowane, matowe, zespolone, lacobel oraz szkło kominkowe. Materiały te są wykorzystywane w każdej gałęzi budownictwa – zarówno w budownictwie mieszkalnym, biurowym, usługowym, przemysłowym, jak i gastronomicznym.

Szkło stosuje się między innymi jako elementy dekoracyjne, konstrukcyjne, jako fasady, balustrady, daszki, ścianki. Dzięki odpowiedniej obróbce jest to materiał bardzo trwały i estetyczny.

Szkło lacobel jest szkłem lakierowanym, w określonej przez producenta kolorystyce. Szkło hartowane możemy natomiast polakierować w dowolny kolor z zgodnie z oczekiwaniami klienta. Natomiast znane już na rynku od wielu lat szkło kominkowe jest w bardzo dużym stopniu odporne na natężenia termiczne.

Szkło hartowane z naszego wrocławskiego zakładu szklarskiego to najlepszy wybór dla wszystkich tych, którym zależy na materiale najwyższej jakości. Nasze szkło podlega profesjonalnej obróbce – jest nagrzewane do temperatury ponad 600°C i przetrzymywane w niej do momentu zmiany wewnętrznej struktury, a na koniec poddawane jest szybkiemu chłodzeniu. Taki zabieg sprawia, że szkło zyskuje sześć razy większą wytrzymałość na zarysowania, uszkodzenia, zmiany temperatury oraz w przypadku stłuczenia rozpada się na drobne kawałki, które minimalizują ryzyko skaleczenia.

"Innowacyjność
w każdym calu"

Firma Bogdan Glass to gwarancja jakości i różnorodność zastosowań produktów. Nasi klienci znajdą u nas wiele innowacyjnych rozwiązań. Dużą popularnością cieszą się szyby zespolone, które proponujemy zarówno w prostym, jak i niestandardowym kształcie. Szyby te powstają w procesie hermetycznego zespolenia dwóch bądź więcej warstw szklanych tafli.
Szyby zespolone pełnią wiele istotnych funkcji w budownictwie: chronią przed utrata ciepła, przed hałasem, przegrzaniem, przed wnikaniem wilgoci, oraz pełnią funkcję ochronną przed szybkim włamaniem.

Szyby zespolone Wrocław – to szyby
w innowacyjnym wymiarze.

Daszki szklane to kolejne funkcjonalne rozwiązanie, które pełni również dekoracyjną rolę. Taki daszek chroni wejście do budynku (schody oraz drzwi) jednocześnie nadając mu niepowtarzalny i nowoczesny charakter.
Daszki szklane Wrocław są bardzo łatwe w utrzymaniu czystości – wystarczy przemyć je wodą pod ciśnieniem, aby lśniły, jak nowe.

Połączenie mocnego hartowanego szkła i wysokogatunkowej stali nierdzewnej, to gwarancja oryginalnego designu architektury.
Naszym klientom proponujemy wiele rozmiarów i kształtów takiego zadaszenia oraz wiele dodatkowych elementów wykończeniowych.

Nasze produkty posiadają najwyższe parametry użytkowe. Każdy projekt realizujemy indywidualnie, przy czym nie zaburzamy konstrukcji budynku.